У Полтавському педагогічному університеті відбувся Міжнародний кросмистецький конгрес «Полікультурна багатовимірність – шлях до діалогу та розвитку»

17–18 квітня 2025 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбувся Міжнародний кросмистецький конгрес «Полікультурна багатовимірність – шлях до діалогу та розвитку», який зібрав митців, науковців та експертів з різних країн світу для обговорення ролі культури та мистецтва у зміцненні міжнародного діалогу та розвитку. Організатором цього наукового зібрання виступив факультет педагогічної і мистецької освіти.

З привітальним словом виступила докторка педагогічних наук, професорка, членкиня-кореспондентка НАПН України, ректорка ПНПУ імені В. Г. Короленка Марина Гриньова, яка наголосила на важливості проведення подібних форумів, оскільки вони мають вплив на формування культурної політики держави, допомагаючи ухвалювати більш інклюзивні, відкриті до різноманіття рішення, а також сприяють міжнародному партнерству в сфері культури, освіти, науки і мистецтва.

Доктор педагогічних наук, доктор теологічних наук, професор, проректор з наукової роботи Василь Фазан акцентував увагу на тому, що конгрес сприяє просуванню сучасного мистецтва, нових форм креативного вираження та культурного підприємництва, що особливо актуально в глобалізованому світі, піднімає питання ідентичності, толерантності, інтеграції та збереження культурної спадщини,  дає можливість представити проєкти, які поєднують елементи різних культур, традицій, стилів і технік. Це не тільки збагачує мистецтво, а й сприяє формуванню глобальної культурної свідомості.

Докторка педагогічних наук, професорка, деканеса факультету педагогічної і мистецької освіти Наталія Сулаєва побажала учасникам змістовної співпраці, нових креативних ідей і вагомих рішень. Вона наголосила на тому, що конгрес створює платформу для обміну досвідом, ідеями та мистецькими практиками між представниками різних культур. Це допомагає зменшити упередження, подолати стереотипи та налагодити міжкультурний діалог. Крім того, зустрічі під час конгресу часто стають майданчиком для народження спільних міжнародних проєктів.

Доповіді на пленарному засіданні проголошувалися українською, англійською та польською мовами. Відкриття міжнародного конгресу, як і в попередні роки, ознаменувалося виступами закордонних науковців. Серед них – професорка з Іспанії Мірея Каналс-Ботінес (Університет Вік – Центральний університет Каталонії), поділилася напрацюваннями щодо використання цифрового сторітеллінгу в навчанні вчителів для соціальної інклюзії.

Марія Лещенко та Анастасія Вільчковська з Інституту педагогікиАкадемії Пьотрковська в м. Пйотркові Трибунальському (Польща) представили дослідження впливу різних видів мистецтва на реалізацію терапевтичних підходів у процесі навчання та роль музичної діяльності у формуванні естетичної чутливості дітей дошкільного та молодшого шкільного віку в умовах сьогодення.

Сучасні мистецько-педагогічні траєкторії розвитку вітчизняного суспільства висвітлили такі учасники конгресу: Руслана Лоцман – доцентка кафедри вокалу Українського державного університету імені Михайла Драгоманова; Богута Валентина – доцентка кафедри початкової освіти ПНПУ імені В. Г. Короленка.

Сучасні технології розвитку дітей дошкільного віку висвітлили доцентка Комунального закладу вищої освіти «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія» Полтавської обласної ради Валентина Крамаренко та докторка філософії, старший викладач кафедри дошкільної освіти ПНПУ імені В. Г. Короленка Юлія Дубовик.

Особливості роботи артиста балету в ансамблі пісні і танцю (на прикладі державного народного ансамблю пісні і танцю «Мазовше» ім. Тадеуша Сигітинського) розкрила Оксана Бабенко (Польща), а про феномен «корейської хвилі» у контексті сучасної культури України доповів здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ПНПУ імені В. Г. Короленка Едуард Дарюга.

Секційні засідання окреслили ключові напрями міжкультурного діалогу та розвитку в полікультурному контексті, що знайшло відображення у змісті доповідей представників науково-академічної спільноти з різних регіонів України та зарубіжжя. Конгрес утвердився як платформа сталої й результативної взаємодії між закладами вищої освіти та стейкголдерами, слугуючи простором для презентації та фахового обговорення інноваційних науково-методичних підходів і механізмів їх практичної імплементації.

Висловлюємо щиру подяку Ользі Палесі за високопрофесійний англомовний супровід, який забезпечив комфортну та інклюзивну атмосферу заходу.

Також дякуємо всім учасникам Конгресу за змістовну співпрацю та глибоко вдячні захисникам і захисницям України – завдяки їхній мужності стала можливою реалізація цього наукового діалогу!

Організатори висловлюють сподівання, що конгрес стане важливим кроком у розвитку міжнародного культурного співробітництва та сприятиме зміцненню миру та взаєморозуміння між народами.

You may also like...