Вивчення мов як засіб проти стресу: історія аспірантки спеціальності Початкова освіта, засновниці LangLand Юлії Шинкевич

Здобувачка третього (доктор філософії) рівня вищої освіти Юлія Шинкевич поділилася історією свого мовного центру LangLand та розповіла про те, як вивчення іноземних мов впливає на мозок і допомагає боротися зі стресом. Її інтерв’ю опубліковано на WoMo.ua (Дайджест ділової жінки).

У перші тижні повномасштабного вторгнення, коли більшість студентів мовного центру призупинили навчання, команда LangLand організувала безоплатні групові заняття для дітей. «Це було чи не єдине, що могло перенести всіх нас у минуле без війни. Ті уроки стали відправною точкою до моєї зацікавленості у впливі навчання не тільки на когнітивні навички, а й на здатність протистояти стресу», — розповідає Юлія Шинкевич, засновниця та викладачка центру, філолог.

Наукові дослідження The British Academy, American Psychological Association та National Library of Medicine підтверджують, що білінгвальність та вивчення іноземних мов мають значний позитивний вплив на мозок. Вони покращують пам’ять, концентрацію уваги, розвивають творчі здібності та комунікативні навички. Крім того, постійне перемикання між мовами стимулює когнітивну гнучкість.

«Вивчення нової мови не лише розширює словниковий запас, а й покращує розуміння інших академічних дисциплін. Це пов’язано з тим, що процес навчання активізує різні ділянки мозку, тренуючи його», — пояснює Шинкевич. Дослідження також показують, що люди, які володіють кількома мовами, краще справляються зі стресовими ситуаціями та мають вищий рівень емоційної стійкості.

Читайте повне інтерв’ю на WoMo.ua (Вивчення мов, як дієвий спосіб знизити стрес ) та дізнавайтесь більше про те, як навчання може стати потужним інструментом психологічної підтримки!

You may also like...