Команда викладачів та студентів кафедри початкової освіти перемогла в номінації “Креативні ідеї сучасних мрійників” у проєкті “Мріємо та діємо” Всеукраїнського фестивалю гри, навчання і натхнення Play Fest 2024

Кафедра початкової освіти ПНПУ імені В.Г. Короленка традиційно взяла участь у Всеукраїнському фестивалі гри, навчання і натхнення  Play Fest 2024 та здобула перемогу за реалізацію командного проєкту  “ЛегоСторітелінг” у номінації “Креативні ідеї сучасних мрійників”. Робота учасників тривала впродовж 2023-2024 н.р. та передбачала занурення в тему шляхом використання інформаційних джерел, застосування штучного інтелекту, використання цифрових застосунків та інтернет-ресурсів, медійних проєктів, радіоінтерв’ю;  розкриття теми шляхом створення легомоделі, що відображатиме зміст та ключову ідею; презентація проєкту через Play Fest-portfolio.

Ідейним натхненником команди викладачів та студентів спеціальності 013 Початкова освіта є завідувачка кафедри, професор, доктор педагогічних наук Ольга Федій, головний менеджер проєкту – доц. Людмила Процай, медіаменеджер – доц. Наталія Гібалова, науковий консультант – доц. Євгенія Починок, екодизайнер – ст. викл. Яна Макаренко. Проєкт Lego Play Fast 2024 об’єднав креативних та ініціативних майбутнітніх вчителів початкових класів І та ІІ рівнів вищої освіти: креативний керівник проекту – Діана Ємець, сценаристи – Анна Моренко, Ольга Візір, Анна Галушка, режисер постановник – Софія Маслак; моделювання – Олександра Корніяченко-Митрошкіна, Юлія Зубань, Валерій Здор, Анна Вакуленко, Діана Гірман та ін.; інтерв’юери – Маргарита Гібалова та Катерина Кисельова. 

У процесі роботи над проєктом проаналізовано інтеграцію традиійних методик формування екологічної компетентності з інноваіцйною авторською технологією LegoStoritelling та генерацію глобальних креативних педагогічних ідей екологічного виховання людства, доведено медіавплив на екологічну свідомість особистості засобами радіо-інтерв’ю, створено медіаконтент засобами цифрових технологій: новини, просвітництво, екологічна проапганда, соціальна реклама. 

Впродовж роботи над проєктом учасники провели низку педагогічних та просвітницьких заходів: студенти групи ПО-27 Гібалова Маргарита, Кисельова Катерина в складі команди Борщ FM, що в Базелі (Швейцарія) взяли інтерв’ю щодо глобальних екопроблем, спричинених війною, у популярної української співачки та авторки пісень Alyona Alyona; студенти І курсу  Олександра Корніяченко-Митрошкіна, Юлія Зубань, Валерій Здор, Анна Вакуленко, Діана Гірман побудували легомодель переможного університету та презентували на міській профорієнтаційній виставці у Полтаві; магістранти-випускники під час атестаційного на День соборності України створили легопрапор та презентували його на дні відкритих дверей ПНПУ; студентка бакалаврату Софія Маслак презентувала дидактичні легоісторії для учнів початкових класів на кафедральному заході “Терапевтичні уроки в НУШ, навчання з насолодою: досліджуємо світ разом”.

Основна ідея авторського проєкту “ЛегоСторітелінг” – показати, що лише через виховання молодших школярів, формування в них екосвідомості засобами технології  LegoStoritelling, щоденну і щорічну кропітку педагогічну працю можна врятувати планету від екологічної катастрофи.

Команда кафедри початкової освіти дякує за можливість участі у фестивалі Play Fest 2024 директору департаменту діяльнісних методів навчання The Lego Foundation Майклу Сталю та керівниці  освітніх ініціатив The Lego Foundation в Україні Оксані Ромі. Разом до перемоги!

Посилання на результат проєкту  “ЛегоСторітелінг” https://youtu.be/oak0mpOXzIc?si=OzvIblBpZLLXDEbV

You may also like...