Візит викладачів Полтавського педагогічного до Загребського університету за програмою академічної мобільності ERASMUS+ (КА1)
У межах реалізації програми академічної мобільності ERASMUS+ (КА1) викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка – очільниця Відділу інноваційної діяльності та міжнародних звʼязків Ірина Когут, деканеса факультету педагогічної і мистецької освіти Наталія Сулаєва та доцентки кафедри початкової освіти Ольга Палеха та Людмила Процай здійснили візит до Загребського університету (Хорватія).

У ході робочих відвідин відбулися зустрічі між делегацією Полтавського педагогічного та адміністративним і викладацьким складом учительського та філософського факультетів Загребського університету. Під час зустрічей здійснено обмін досвідом підготовки майбутніх учителів початкових класів: особливостями укладання та реалізації освітніх програм; специфікою визначення основних освітніх компонентів; особливостями втілення траєкторії вільного вибору здобувачів освіти; організацією неформальної освіти українських та хорватських студентів.

У межах офіційної зустрічі доц. Ірина Когут ознайомила представників Загребського університету зі структурою Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка та основними напрямами реалізації міжнародних освітніх і наукових проєктів.
Проф. Наталія Сулаєва презентувала систему організації освітнього процесу на факультеті педагогічної і мистецької освіти. Деканеса акцентувала увагу на змісті та особливостях реалізації освітніх програм, спрямованих на підготовку майбутніх учителів початкових класів, учителів музичного, образотворчого та хореографічного мистетцва.

У ході спілкування Ольга Палеха та Людмила Процай зупинилися на гострих питаннях функціонування системи вищої освіти України в умовах війни. Доцентки наголосили на викликах, що постали перед закладами вищої педагогічної освіти щодо організації освітнього процесу під час повітряних тривог, упровадженні змішаних і дистанційних форм навчання, проведенні заходів, спрямованих на надання психологічної підтримки здобувачам освіти, участі студентів і викладачів у волонтерських ініціативах, зокрема, у наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам та Збройним Силам України.

Хорватські партнери висловили щиру підтримку українській освітній спільноті, позитивно оцінили її здатність адаптуватися до кризових умов та запевнили в готовності до подальшої співпраці, зокрема шляхом обміну досвідом, освітніми ресурсами та педагогічними підходами, ефективними в ситуаціях надзвичайного характеру.

Особливу увагу було приділено перспективам розширення міжнародного партнерства між університетами, зокрема, у напрямі академічної мобільності студентів і викладачів. У ході перемовин окреслено потенційні шляхи співпраці у підготовці психологів й учителів української мови. Налагодження міжінституційного співробітництва в цих галузях сприятиме якісній підготовці майбутніх фахівців, здатних ефективно реагувати на виклики, пов’язані з подоланням наслідків військової агресії та посттравматичних станів у суспільстві.
